Cemiyetimiz Onur Kurulu Başkanı Ercan San sonsuzluğa uğurlandı

Cemiyetimiz Onur Kurulu Başkanı duayen gazeteci Ercan San yaşama veda etti. San Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

San için düzenlenen cenaze törenine ailesi, yakınları, dostları, sevenleri ve çok sayıda meslektaşları katıldı. Törene Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Ayhan Aydemir, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Önder Sürenkök, Zeynep Gürcanlı, Ali Oruç, Genel Sekreter Kenan Şener, Mali Sekreter Ali Topçu, Onur Kurulu üyeleri Mustafa Yoldaş, Fethi Akkoç,  Denetleme Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Abdülkadir Çağlar,  Faysal Geyik, Serkan Güler ve Süreyya Oral, Seçici Kurul üyesi Besim Güçtenkorkmaz, Basın Meclisi üyesi Yaşar Aysev, Ahmet Ertüm, Utku Çakırözer, Muharrem Sarıkaya, Tansu Polatkan ve çok sayıda üyemiz katıldı.

Ercan San kimdir ?

1937 yılında İstanbul’da doğan San, ilk ve ortaokulu Gümüşhane’de liseyi ise Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olan San, mesleğe 1958 yılında Ankara’da yayınlanan Haber Gazetesi’nde başladı. Daha sonra Yeni Sabah, Kudret, Ankara Son Havadis ve Adalet gazetelerinde muhabir ve istihbarat şefi olarak çalışan San,  askerlik vazifesi sonrası TRT Haber Merkezi’nde Parlamento Haberleri Müdür Yardımcısı olarak mesleğe devam etti. San Parlamento Haberleri Müdür ve Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirildikten sonra 1984 yılında emekli olarak Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu Haber Müdürlüğü yaptı. 1987-1993 yılları arasında Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Müşaviri olarak mesleğine devam eden San, 1994 yılında TBMM tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurul üyeliğine seçildi, görevini altı yıl boyunca sürdürdü.