[rev_slider alias=”slider-1-1″ /]

Salgının Gölgesinde Türkiye’de Medya

M4D Projesi Yıllık Medya Konferansı’nda buluşalım!

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi’nin ikinci yıllık konferansında, yüzyılın salgını ve bir yılın hukuksal değişimleri altında Türkiye’de medyanın durumunu birlikte tartışacağız. 11-15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte Türkiye’den ve dünyadan gazeteciler, meslek örgütleri ve medya kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelecek.
Hem Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluş tarihi (1946) hem de Çalışan Gazeteciler Günü olan 10 Ocak etkinlikleri kapsamında düzenlenecek konferansta Gazeteciler Cemiyeti’nin 75. yaşını da birlikte kutlayacağız. Konferansa şimdiden kayıt yaptırarak program detayları, konuşmacılarla ilgili bilgiler, sunumlar ve diğer kaynaklara ilişkin M4D Projesi tarafından paylaşılan bildirimlerin e-posta adresine gelmesini sağlayabilirsiniz.

M4D Projesi Yıllık Medya Konferansı’na kalan süre:

Konferans programında neler var?

11 Ocak- Konferansın ilk gününde, açılışın ve 75. yıl mesajlarının ardından salgın döneminde Avrupa ve Türkiye’de gazeteciliğin durumu ve medya ekonomi-politiği tartışılacak. Hemen devamında M4D Projesi Yıllık Medya İzleme Raporu ve projenin faaliyetleri katılımcılarla paylaşılacak.

12 Ocak- M4D Projesi Basın Evi Destek Aracı’nın 2021 dönemi çağrısı canlı yayında açıklanacak. Ardından medya alanına destek sağlayan sivil toplum örgütleri, büyükelçilikler ve programlar basın özgürlüğü projelerinin gelişiminde öne çıkan başlıkları değerlendirecek.

13 Ocak- Bir yılda Türkiye’de meydana gelen yasal değişiklikler üç farklı oturumda, alanın önde gelen aktörleri tarafından tartışılacak. Basın Kanunu ve gazetecilerin özlük hakları, kamu kurumları ve medya, yeni internet düzenlemeleri bugünün başlıkları arasında…

14 Ocak- Covid-19 salgının medya alanına etkilerine ayrılan bu günde, salgının Avrupa’da, Türkiye’nin yerel basınında ve yaygın medyasındaki yansımaları ele alınacak. Aynı zamanda günün son buluşması, cezaevleri ve adliye koridorlarına hapsedilmeye çalışılan gazeteciliğin gündemine ışık tutacak.

15 Ocak- Konferansın son gününde Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni başlattığı Genç Gazeteciler ve Bağımsız Medya Projesi’nin açılışı yapılacak ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin geleceği tartışılacak.