Gazeteciler Cemiyeti tarafından Birleşik Krallık Büyükelçiliği finansal desteğiyle hayata geçirilen “9. Köy Haber Merkezi Programı” medyada çok sesliliğe katkıda bulunmak için beş genç gazeteciyi deneyimli meslektaşlarıyla buluşturuyor. Gazeteciler Cemiyeti, bu programa katılacak genç gazetecilerin hızlı gelişen dijital çağda etkili, kaliteli ve özgün haberler yapabilmesi için becerilerini geliştirmeyi ve mesleki sürdürülebilirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kasım 2021 ve Ocak 2022 tarihleri arasında yürütülecek olan “9. Köy Haber Merkezi Programı” kapsamında gazetecilik mesleğine yeni adım atmış beş genç gazeteci Gazeteciler Cemiyeti’nin kurduğu “9. Köy” haber sitesinin editörleriyle bir araya gelerek haber üretiminin her aşamasında destek alacak. Genç gazeteciler, üç ay boyunca ihtiyaç duydukları her konuda tecrübeli meslektaşlarının desteği ve editörlüğü ile özel haber üretecek.   Metin, video ya da podcast olarak üretilecek bu haberler “9. Köy” haber sitesinde yayınlanacak. Yayınlanan haberlerin yazarlarına ise bu program kapsamında telif ücreti ödenecek.

9.Köy Haber Merkezi Programının duyurusuna ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

9.Köy Haber Sitesini ziyaret etmek için lütfen buraya tıklayınız.

Medya için Demokrasi, Demokrasi için Medya Projesi kapsamında yürütülen Serbest Çalışan Gazetecileri Güçlendirme Aracı ile ilgili bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Gazeteciler Cemiyeti’nin gazeteci ve iletişim öğrencileri için geliştirdiği eğitim platformuna ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.