Merkez Bina ve Lokalimiz


Siyasi fikirlerin ve politikanın vestiyere asıldığı Cemiyet lokalimizde, meslektaşlarımız günün yorgunluğunu atmaya çalışır.

Memleket meselelerinin irdelendiği, gündemin tartışıldığı, sıcak ve dostane sohbetlerin tamamlayıcısı, alınan bir iki kadeh aperatiftir.

Bir kısım üyelerimizin iddialı tavla, bilardo, masa tenisi karşılaşmaları, izleyenlere ayrı bir zevk verir. Hafta sonları futbol maçlarının topluca izlenmesi bir alışkanlık haline gelmiştir. Konferans salonumuz, ulusal ve uluslar arası kuruluşlara ev sahipliği yapar.

Lokalimiz aynı zamanda tüm üye ve üye yakınlarının nişan, düğün, sünnet, yaş günü kutlamaları ve benzeri sosyal gereksinmelerini de aynı sıcak ortam içerisinde karşılar. Özellikle geniş alanlı bahçemiz, yaz aylarında yapay şelalesi, süs havuzu ile kokteyllerin düzenlendiği, kutlamaların yapıldığı eşsiz bir mekândır.

Medya Sanat Galerisi


Cemiyetimiz merkez binasının alt katında, daha önce 24 Saat gazetemizin hazılık ve baskı ünitelerinin bulunduğu 450 m2 lik alanı “Aydın Doğan Vakfı” ‘nın maddi katkıları ile Ankara’nın en modern ve çağdaş sanat merkezi olarak düzenledik.

Sergi alanının dışında, resim ve heykel kurslarının düzenlendiği, kitap tanıtımlarının ve atölye söyleşilerinin yapıldığı, ziyaretçilerin sıcak-soğuk meşrubat veya aperatif alacakları mini bar ve resim malzemeleri satan butik mağazası ile Ankara’lı sanatseverlere benzersiz güzide bir sanat galerisi kazandırdık.

İşletmeciliğini bu konuda uzman, profesyonel bir ekibin üstlendiği “Medya Sanat Galerisi”’ nde bütün bir sezon boyunca seçkin sanatçılarımız kişisel veya karma olarak eserlerini sergilemektedirler. Ayrıca sanatla ilgilenen üyelerimiz ve birinci derecedeki yakınlarıda sezonun belirli zamanlarında galerimizden ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler.

Bizim ÇatıAnkara’nın deniz özlemini gideren ilçesi Gölbaşı, başkentliler için özel bir konuma sahiptir. Özellikle son yıllarda büyük ge lişme göstererek Ankara’nın en önemli mesire ve turistik bölgesi haline gelen ilçenin, Haymana yolu 7. kilometresinde yer alan tesisimiz, çeşitli restorasyon değişikliklerinden sonra 1996 yılında bu gün ki şeklini almıştır. Arsası ve binası cemiyetimize ait olan tesisimiz kira karşılığında işletilmektedir.

“Bizim Çatı” göle sıfır, her mevsim farklı güzelliklerin yaşandığı, meyve ve diğer ağaçlarla yeşillendirilmiş, yaklaşık 1000 kişilik kendin pişir kendin ye tarzında hizmet veren barbekü alanı, açık ve kapalı restoranları, yüzme havuzu, tv’li mini barlı 8’i suit olmak üzere 21’i klasik, toplam 29 göl manzaralı odası dışında, mini çim sahada,futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi aktiviteleri destekleyen alanlara sahiptir. Ayrıca su sporları, olta balıkçılığı vb. gibi hobiler için kullanılan iskelesi bulunmaktadır. Tüm ekipmanları ile 85 kişilik kurs, seminer, workshop vb. gibi etkinlikler için konferans salonuna sahiptir.

İşletmeci şirketle yapılan sözleşme ile üyelerimize, Bizim Çatı’nın restoran ve barbekü alanlarında %40, konaklama ve diğer aktivite hizmetlerinde %50 indirim sağlanmaktadır. Buna ek olarak, aynı şirket grubunun faaliyet alanı içerisinde bulunan “Kavaklıdere Umut Hastanesi” ile yapılan özel protokol sonucu, yılda 3 üyemiz ücretsiz olarak By-Pass ameliyatı, 10 üyemiz tam Chek-Up ve tüm üyelerimiz, günün 24 saatinde kendilerini istedikleri sağlık kuruluşuna ücretsiz olarak ulaştıracak ambulans hizmetinden yararlanmaktadırlar.

Böylelikle “Bizim Çatı” cemiyetimize maddi getiri dışında, eğlence ve sosyal hizmetlerin yanı sıra sağlık konusunda da önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

Kaş ve Kalkan ArsalarımızKaş; Antalya’nın kuzey batısında, geçmiş medeniyetlere ev sahipliği yapmış, doğa güzeli bir ilçesidir. Yıllarca yol, su, elektrik gibi en temel yaşam gereksinmesinden uzak, kaderine terk edilmişken, 1967 yılında ancak deniz yoluyla ulaşabildikleri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Beyhan Cenkçi ve yönetim kurulunda ki bazı arkadaşlarına ev sahipliği yapar.

İşte Kaş’ın kaderinin değiştiği süreç böylece başlamış olur.
Cemiyetimiz ilçenin “Çukurbağ Yarımadası” mevkiinden 1 milyon 142 bin metrekare arazi satın alır. Yol ve su sorununu geçmiş hükümetlerden aldığı destekle çözümler.Yarımadanın imar planını hazırlattırır. Belirlenen koşulları yerine getiren 300’den fazla üyemizin her biri, 1500 metrekarelik müstakil tapulu arsa sahibi olur.

Bunun dışında cemiyetimiz üzerine kayıtlı, tapuları kasamızda bulunan, toplam 274 000 metrekarelik arazimiz bulmaktadır.

Ayrıca yarımada üzerinde bulunan dinlence ve eğlence tesisimiz, kira geliri ile bütçemize katkı sağlamaktadır.

Dün üzerinde yaşamak için “Tarzanlık” yapmak gerekir diyenler, bugün yarımadayı çepeçevre sarmalayan havuzlu lüks villa ve otelleri şaşkınlıkla izlemektedirler.
Günümüzün Kaş’ı makûs talihini yenmiş, Antalya ve ülkemizin önemli turistik merkezlerinden birisi olmuştur.

Gazeteciler Cemiyeti olarak ülkemize böylesine değerli bir merkezi kazandırmanın haklı gururunu tüm üyelerimizle birlikte yaşamaktayız. Ve yaşayacağız…