Gazeteciler Cemiyeti, İrlanda Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle “Genç Gazeteciler Haber Merkezi Projesini” hayata geçiriyor. Proje kapsamında iki gruptan oluşacak toplam 10 genç gazeteci*, uzman gazetecilerden video haber üretimi konusunda eğitim alacaktır. İki ay sürecek programın ilk döneminde beş genç gazeteci seçilecektir.

Programa seçilen 5 genç gazeteci, bir ay boyunca haftada iki defa kendilerine eğitim verecek görsel-işitsel teknik uzman ve video haber konusunda kıdemli gazeteci ile bir araya gelecek. Video haber üretiminin teknik boyutları hakkında kapasitelerini arttırma şansını bulacak olan genç gazeteciler, kendilerine yol gösterecek kıdemli meslektaşlarının editörlüğüyle her hafta telif karşılığında haber üretecek ve haberleri Gazeteciler Cemiyeti’nin 9.Köy sitesinde yayınlanacak. Programa katılan genç gazeteciler, bir ay boyunca toplamda 4 tane video haber üretecekler. Bir aylık eğitimin ardından programın ikinci dönemi için  5 genç gazeteci adayı seçilmek üzere tekrar çağrıya çıkılacaktır.

Hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak ilerleyecek olan “Genç Gazeteciler Haber Merkezi Projesi” Türkiye’nin her yerinden başvurulara açıktır.

 

İlk grup için son başvuru tarihi: 22.01.2023

Başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

 

Sorularınız için info@gc-tr.org adresine yazabilirsiniz.

*35 yaş altında, gazetecilik kariyerinin başında olan gazeteciler başvurabilmektedir.