“Salvador” zirvede bitirdi

Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel olarak düzenlediği “8. Gazeteciler Cemiyeti Engel Atlama Binicilik Müsabakaları” kapsamında Beştepe’deki Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde yapılan yarışta “Salvador” atıyla Hasan Kızıltan birinci geldi.

Naz Akman-Ankara 

Gazeteciler Cemiyeti ve Ankara Atlı Spor Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği Gazeteciler Cemiyeti Engel Atlama Binicilik Müsabakalarının sekizincisi koşuldu. Beştepe’deki Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen yıldız, genç ve yetişkin binicilerin dört, beş yaş üstü her yaştan atla yarıştığı müsabakada, 12 at birincilik için kıyasıya yarıştı. “Salvador” isimli atın 59,7 saniyeyle birinci geldiği müsabakada dereceye girenlere Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından ödül verildi.

Ankara Atlı Spor Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen müsabakaya, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Genel Sekreter Kenan Şener, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Önder Sürenkök, Basın Meclisi Başkanı Yaşar Aysev, Onur Kurulu üyesi Abdi Pehlivan, Denetim Kurulu üyesi Faysal Geyik, Seçici Kurul üyesi Seçil Keskin, Basın Meclisi üyesi Mustafa Can Kadıoğlu ile çok sayıda üyemiz ve eşleri katıldı.

12 atın kıyasıya mücadele ettiği müsabakada, 62,1 saniye ile birinci gelen “Salvador” isimli at ve binicisi Hasan Kızıltan ödülünü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin’den alırken, ikinci gelen “Mamamia” atı ve binicisi Meriç Çağlar Yağanoğlu’na ödülünü Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı takdim etti. “Miami K” isimli at ve binicisi Eray Şengünler üçüncülük ödülünü Basın Meclisi Başkanı Yaşar Aysev’den alırken, “Huey” atıyla dördüncü gelen Elif Yılmazer’e Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Güray Soysal ödülünü takdim etti. Soysal ayrıca Atlı Spor Kulübü Müdürü Ayşegül Bilgin’e katkılarından dolayı armağanda bulundu.

Gazeteciler Cemiyeti’nden Atlı Spor Kulübü’ne plaket

 

Tören kapsamında, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Atlı Spor Kulübü Başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu üyesi Sencer Güneşsoy’a Gazeteciler Cemiyeti logosunun yer aldığı plaketi takdim ettiler.

Nahit Duru Kupası Hillandra’nın

Gazeteciler Cemiyeti koşusunun ardından Yönetim Kurulu üyeleri, 2019 yılında yaşama veda eden Cemiyetimiz Basın Konseyi üyesi Osman Nahit Duru adına düzenlenen koşuyu da takip ettiler. Nahit Duru Kupasında ise 54,93 saniye ile “Hillandra” isimli at birinci geldi. Cemiyetimiz yönetim kurulu üyeleri atın binicisi Ramazan Akçatepe ile ikinci Orhan Koşar, üçüncü Murat Erdoğan ve dördüncü gelen Ramazan Akçatepe’ye ödüllerini sundular.

Gündoğ, “Atatürk Kupası ile sezonu kapatacağız”

Türkiye’nin farklı yerlerinden onlarca engel atlama yarışmasına ev sahipliği yapan Atlı Spor Kulübü’nde sezon boyunca yapılan müsabakalar hakkında bilgi veren Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Hilal Gündoğ, “Yoğun bir yarış sezonunu geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Sezonun son yarışları yapılıyor. Geçtiğimiz yıllara oranla bu sene oldukça yoğun bir yarış programı vardı. Bunun nedeni sanıyorum teşvik yarışmalarının düzenlenmesiydi. Ankara’daki sporcu sayısı ve yarışmaya katılım sayısı arttı buna bağlı programda da yoğunluk yaşandı. Hemen hemen her hafta yarışlarımız oldu. Bu durum biz sporcular açısından da iyi bir fırsattı, çok fazla antrenman yapmış olduk. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı Koşuları vardı. Önümüzdeki günlerde Atatürk Kupası var olacak, ona hazırlanıyoruz. Atatürk Kupası ile sezonu kapatacağız. Kış ligleri devam edecek ancak bunlar da çoğunlukla İstanbul’da yapılacak” dedi.