Gazeteciler Cemiyet Basın Meclisi üyesi Basın-Yayın ve Enformasyon eski Genel Müdürü, Cemil Ünlütürk son yolculuğuna uğurlandı. Ünlütürk’ün sevenleri, Karşıyaka Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreninde son görevlerini yerine getirdi.

Ankara- Bir süredir sağlık sorunları yaşayan ve 19 Eyül’de hayata veda eden usta gazeteci Cemil Ünlütürk dün (20 Eylül) defnedildi. Usta gazeteci Ünlütürk’ün son yolculuğunda ailesi, sevenleri ve meslektaşları da yer aldı. Törene,  Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı, Basın Meclisi Üyesi Taner Dedeoğlu, Cemiyetimiz üyesi Yılmaz Çamdalı katıldı. Ünlütürk, Karşıyaka Merkez Camii’nde kılınan ikindi namazı sonrasında toprağa verildi.

Cemil Ünlütürk Kimdir?

14 Eylül 1934’te dünyaya gelen Cemil Ünlütürk meslek hayatına Elazığ Ağım Ortaokulu İngilizce Stajyeri olarak başladı. İngilizce öğretmenliğinin ardından, 1973 yılında Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlendi. Ünlütürk, daha sonra 1975 yılında Bern Basın Müşavirliği görevinde bulundu. 1980-1981 yıllarında daha önce müdür yardımcılığı yaptığı Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde müdürlük görevini üstlendi.