Ata’nın huzurundayız!
Gazeteciler Cemiyet’i, 76. kuruluş yıldönümü ile “Çalışan Gazeteciler Günü”nde Anıtkabir’de buluştu
“Basın, milletin müşterek sesidir”

Gazeteciler Cemiyeti’nin 76’ncı kuruluş yıldönümü ile “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu ve Cemiyet üyeleri, Anıtkabir’e ziyarette bulundu. Ziyarette, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcılarından Yusuf Kanlı ve Ayhan Aydemir, Genel Sekreter Kenan Şener, Mali Sekreter Ali Topçu, Yönetim Kurulu Üyeleri Güray Soysal, Nursun Erel, Zeynep Gürcanlı, Ali Oruç, Önder Sürenkök, Denetim Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Seçici Kurul Başkanı Seva Ertem ile çok sayıda Cemiyet üyesi yer aldı.
Ata’ya saygı duruşu ve Mozole’ye çelenk konulmasının ardından, Anıt Özel Defteri’ni imzalayan Başkan Vekili Savaş Kıratlı, duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:
“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk,
Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluşunun 76. yıldönümü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla huzurundayız.
Cumhuriyetin kuruluşu öncesi ve sonrası “Basın milletin müşterek sesidir” diyerek bu gücün millet yararına en etkin şekilde kullanılması için öncülük yaptınız.

Sivas’ta İrade-i Milliye, Ankara’da Hâkimiyet-i Milliye iradesiyle en zor şartlarda Kurtuluş Savaşı verdiğimiz sırada ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık ülküsü etrafında birleşmesini sağladınız. Böylece o zor şartlarda, yokluk içerisinde bir varoluş destanını dünyaya duyurmayı başardınız.

Aziz Atam,
Bizlere bıraktığınız değerli mirası geleceğe taşımayı ödev biliyoruz. Öngördüğünüz gibi; Türk Basını, Cumhuriyet’in etrafında çelikten bir kale oluşturmaya devam edecektir.

Sizi ve Milli Mücadele’nin bütün kahramanlarını minnetle anıyor, manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyoruz.”