Türk Aksakallar Birliği (TAİB), Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyaret heyetinde; TAİB Başkanı ve Yeni Azerbaycan Partisi Emektarlar Konseyi Başkan Yardımcısı Sudeyif İmamverdiyev, eski Bakü Büyükelçisi ve TAİB Türk Dünyası Eşbaşkanı Hulusi Kılıç, TAİB Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Macid Hacıyev, Yeni Müsavat Media Grubu Başkanı Rauf Arifoğlu, TAİB İdare Yöneticisi ve Missiya Media Grubu Yazı İşleri Müdürü Nicat Dağlar, TAİB Başkanı muavini Elnur Eltürk yer aldı.
Heyet, Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı, Yönetim Kurulu üyesi ve mali sekreter Ali Topçu, Yönetim Kurulu üyeleri Zeynep Gürcanlı, Ali Oruç ve Güray Soysal, Denetim Kurulu üyesi Faysal Geyik, Basın Meclisi Üyesi Ceyhan Baytur ve Cemiyetimiz üyesi Olgunay Köse ve Yavuz Yücetürk tarafından ağırlandı.
Savaş Kıratlı, konuşmasında Azerbaycan ile ilişkilerimizin geçmişten bu yana iyi olduğunu ve TAİB’i burada ağırlamaktan memnun olduğunu dile getirdi. Kıratlı, “Azerbaycan’la kardeşlik bağımızın getirdiği çok sıcak ilişkilerimiz oldu. Aksakallar’ı da aramızda görmekten çok memnun olduk. Azerbaycan her zaman gönlümüzdeydi şimdiyse yanımızda. Ne mutlu ki birbirimize artık sadece kimlikle gidip gelebiliyoruz. Atatürk’ün de öngörüsüyle, Nahçıvan Sınır Kapısı’na her zaman ümitle bakmıştık. Gençliğimizde hayal olanlar şimdi gerçek oldu” dedi.

Cemiyetimiz üyeleri ile bir araya gelen heyet, burada olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler. Eski Bakü Büyükelçisi ve TAİB Türk Dünyası Eşbaşkanı Hulusi Kılıç, “Bizi ağırlamanıza çok memnun olduk. Burası Atatürk’ün bıraktığı yoldan ilerleyen çok değerli bir kurum. Bizler uzaktaki akrabalar gibiydik, şimdi ne mutlu ki yan yanayız. Türk halklarının birliğine ihtiyacımız var. Her alanda iş birliği yapmalıyız” sözlerini aktardı.
Görüşmede, Türkiye – Azerbaycan ilişkileri ele alındı. İki ülke arasında dayanışmanın sürdürülmesinin önemine dikkat çeken Kıratlı, Cemiyet çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ardından konuklara, Cemiyet Binası, Basın Evi ve Medya Sanat Galerisi tanıtıldı.