Bilgin: “Kemal’in dostluğu, sevgisi, güvenilirliği gönlümde her zaman yaşayacak”

Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılarından Kemal Karacehennem, ölümünün dördüncü yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Karacehennem için düzenlenen anma törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı, Mali Sekreter Mustafa Yoldaş, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Ali Şimşek ile Olgunay Köse, Onur Kurulu üyesi Fethi Akkoç, Denetim Kurulu Başkanı Doğan Bulgun, Basın Meclisi üyesi Ahmet Ertüm ile çok sayıda Cemiyetimiz üyesi, personeli, Karacehennem’in yakınları ile meslektaşları katıldı.

“Kemal, kuşaklar boyu yaşayacak”

“Kemal vefat ettiğinde benim kolum kanadım kırıldı”

Törende konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Karacehennem’i şu sözlerle andı:

“Hayatta bazen elimizden hiçbir şeyin gelmediği anlar oluyor. Bugüne kadar ailemi, yakınlarımı, dostlarımı kaybettim ama hâlâ daha Kemal’in ölümüne inanamıyorum. Kemal benim için ölmedi. Vefatının dördüncü yılına girdik, ben hala yüzündeki gülümsemesiyle kapıdan gireceğini ve kucaklaşacağımızı düşünüyorum. Her gün sanki birbirimizi hiç görmemiş gibi özleyeceğiz. Aklımda hala ölmedi Kemal. İnsanoğlu için asıl ölüm; unutulduğu hatırlanmadığı zamandır. Kemal de kuşaklar boyu yaşayacak. Kızım henüz yeni ehliyet almıştı, trafik kazası geçirmiş, korkudan da beni arayamamış. Kemal’i aramış, kızımı alıp sorunu çözmüş Kemal. Ben bu kazayı 15 yıl sonra Kemal’in vefatından sonra kızımdan öğrendim. Kemal’i sadece bizim kuşağımız hatırlamayacak, kızım da ilerde çocuklarına, torunlarına babasının böyle bir dostu olduğunu anlatacak, yaşatacak. Bizden sonraki kuşaklarda Kemal’i hatırlayacak. İnsanlar yakınını kaybedince bir uzvunu kaybedermiş. Kemal vefat ettiğinde benim kolum kanadım kırıldı. Kemal’in dostluğu, sevgisi, güvenilirliği gönlümde her zaman yaşayacak. Geride bıraktıklarına sabırlar diliyorum, ruhu şad olsun.”