Kemal Karacehennem’i andık

 Bilgin: “Kemal hayatı nakış gibi sevgiyle işleyen biriydi”

Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcılarından Kemal Karacehennem, ölümünün beşinci yıldönümünde Karşıyaka Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.
Karacehennem için düzenlenen anma törenine, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Ertürk Yöndem, Mali Sekreter Ali Topçu, Yönetim Kurulu üyeleri Güray Soysal, Onur Kurulu üyesi Mustafa Yoldaş, Basın Meclisi üyesi Prof. Dr. Korkmaz Alemdar, Taner Dedeoğlu, 24 Saat gazetesi yazarı ve Karacehennem’in oğlu Kağan Karacehennem, Mustafa ve Serap Çelebi çifti, Mehmet Değer, Ahmet Bilecen ile çok sayıda cemiyetimiz üyesi, personeli ve Karacehennem’in yakınları ile meslektaşları katıldı.

 “Kemal, çok dürüst, inandıklarından taviz vermeyen bir dostumuzdu”

Karacehennem için düzenlenen törende konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, “Değerli gönül dostları, hayat bizim istediğimizden de hızlı geçiyor. Bugün Kemal’i kaybedeli tam beş yıl olmuş. Ben her gün yine öyle muzip gülüşüyle içeri girecekmiş gibi zannediyorum ama beş sene geçmiş. İnsanlar anılarıyla yaşıyor, Kemal o kadar çok anı bırakmış ki hemen hemen onu anmadığımız gün yok. Hayat dediğimiz şey zaten doğum ve ölüm arasında bir çizgi. Oraya neler sığdıracağınız önemli. Kimi o çizgiyi yalnızca başlangıç ve bitiş olarak tamamlıyor, kimi hayatı bir nakış gibi dostluklarla, sevgiyle, başarıyla geride bıraktıklarıyla işliyor. Kemal de hayatı nakış gibi sevgiyle işleyen biriydi. Çok dürüst, inandıklarından taviz vermeyen bir dostumuzdu. Dostluklara önem veren gerçekten de dostuyla ölüme gidecek denilen insanlardandı. Pek çok insana dokundu, bana fazlasıyla dokundu. Öldüğünde sanki vücudumdan bir uzvum kopmuş gibi hissettim, eksik kaldım. Benden birçok şeyi alıp götürdü. Allah geride kalanlara sabır versin, oğlu Kağan yanımızda. Serap kardeşim de bir eşin ne kadar fedakâr olabileceği konusunda çok önemli bir örnekti, Kemal gibi zor bir adamı idare etti, güzel bir evlat yetiştirdi. Sanırım Kemal’in özlemine fazla dayanamadı, umarım kavuşmuşlardır. Nur içinde yatsınlar” diye konuştu.

“Oğlu olmaktan gurur duyuyorum”

Karacehennem’in oğlu Kağan Karacehennem de “Babamın bu kadar güzel anılmasından, hayatı boyunca sevilip saygı duyulan biri olduğunu anlayabiliyorum. Oğlu olmaktan gurur duyuyorum, iyi ki varsınız” dedi.