Gazeteciler Cemiyeti’nin genç gazeteciler ve bağımsız gazetecilik için destekleri artarak devam ediyor. Desteklerin büyük bölümü Cemiyetimizin AB finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya/Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında veriliyor. Proje uzmanları, genç gazetecilere sağlanan destekleri, yeni başlayacak destek programlarını ve başvuru yöntemlerini 26 Ekim Salı günü düzenlenecek toplantıda duyuracak.

26 Ekim Cemiyet Destekleri Tanıtım Toplantısı’nda telif desteği, ekipman desteği, uzman desteği, eğitim ve hibe destekleri gibi pek çok alanda mesleki gelişim imkânı sağlayan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecek. Toplantıda 9. Köy Haber Merkezi, haber atölyeleri, veri gazeteciliği, hak haberciliği çalışmaları gibi yeni başlayan programlar da tanıtılacak.

Gazeteciler Cemiyeti dijitalde canlı yayın, kamera-kurgu, stüdyo çekimi, video seslendirme ve podcast üretimi gibi alanlara ilgi duyan genç gazeteciler için başlattığı yeni çalışmasını da ilk kez bu toplantıda açıklayacak.

26 Ekim Salı günü saat 16.00 ‘da tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

Kayıt için tıklayın:

https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZApdOurrT0rHd10pkyYd_ILLv9TSsP372Zw

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 844 3233 6179 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.