Gazeteciler Cemiyeti, İrlanda Büyükelçiliği’nin finansal desteğiyle yürüttüğü “Genç Gazeteciler Haber Merkezi Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında iki gruptan oluşacak toplam 10 genç gazeteci*, uzman gazetecilerden video haber üretimi konusunda eğitim alacaktır. Program kapsamında ilk grup eğitimlerini ve haber üretim süreçlerini tamamladığından ikinci grup için beş genç gazeteci seçilecektir. 

Programa seçilen 5 genç gazeteci, bir ay boyunca haftada iki defa kendilerine eğitim verecek görsel-işitsel teknik uzman ve video haber konusunda kıdemli gazeteci ile bir araya gelecek. Video haber üretiminin teknik boyutları hakkında kapasitelerini arttırma şansını bulacak olan genç gazeteciler, kameraman Volkan Nakiboğlu ve gazeteci Özlem Akarsu Çelik’in editörlüğüyle her hafta telif karşılığında haber üretecek. Haberler, Gazeteciler Cemiyeti’nin 9.Köy sitesinde yayınlanacak. 10 Mart -10 Nisan tarih aralığında yapılacak olan programa katılan genç gazetecilerden, bir ay boyunca toplamda 4 tane video haber üretmesi beklenmektedir. 

Hem çevrimiçi hem de fiziksel olarak ilerleyecek olan “Genç Gazeteciler Haber Merkezi Projesi” Türkiye’nin her yerinden başvurulara açıktır. 

İkinci grup için son başvuru tarihi: 07/03/2023 

Başvuru yapmak için buraya tıklayınız. 

Sorularınız için info@gc-tr.org adresine yazabilirsiniz.

*35 yaş altında, gazetecilik kariyerinin başında olan gazeteciler başvurabilmektedir.