Gazeteciler Cemiyeti tarafından Avrupa Birliği finansmanıyla yürütülen Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi (M4D) Projesi kapsamında 3 Mayıs 2020 Pazartesi günü, 14:00 15:30 saatleri arasında online “Dünya Basın Özgürlüğü Günü Özel Oturumu” düzenleniyor.

Online oturumun açılış konuşmalarını Gazeteciler Cemiyeti (GC) Başkanı Nazmi Bilgin, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Başkanı Gökhan Durmuş yapacaklar. Toplantının onur konuğu ve ana konuşmacısı Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor.

Etkinlikte; Medya için Demokrasi Projesi, Kıdemli Politika Uzmanı gazeteci Kenan Şener tarafından M4D Medya İzleme 2021 Birinci Çeyrek Raporu sunulmasının yanı sıra İGC ve TGS’nin dönemsel çalışmaları da tartışmaya açılacak.

“Türkiye’de Gazetecilikte Hukuki Güvenlik Mümkün Mü?” başlıklı yuvarlak masa toplantısının moderatörü gazeteci Sedat Bozkurt, konukları ise gazeteciler Barış Terkoğlu, Müyesser Yıldız ile Medya ve Hukuk Araştırmaları Derneği Eş Başkanı Avukat Veysel Ok.

Söyleşiye katılmak için aşağıdaki bağlantıya tıklanarak kayıt formunun doldurması gerekmektedir:
https://zoom.us/meeting/register/tJIud-6vrz8rH9Tf8pupaWEgG1duoKYiQpvg

Kayıt yaptırdıktan sonra, kayıt olduğunuz bilgisi e-posta adresinize ulaşacaktır. Davet bağlantısına tıklamanız ve söyleşinin yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
Uygulamayı indirdikten sonra toplantıya doğrudan yönlendirilmemeniz durumunda açılacak ekrana 963 0771 4150 kodunu girerek de katılım sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek ve webinara katılmak için gerekli adımları aşağıda yer alan belgelerde bulabilirsiniz:

  • Telefondan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
  • Bilgisayardan katılım yönlendirme bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Notlar:
– Söyleşide simültane çeviri yapılacaktır.
– Söyleşiye katılım sınırı 100 kişidir. Online olarak yürütülecek etkinliğe bilgisayar veya telefonunuzu kullanarak katılabilirsiniz.
– 100’den fazla kayıt olması durumunda toplantı saatinde sisteme giriş yapmış olan kullanıcılara öncelik verilecektir.
– Online söyleşi öncesinde hatırlatma e-postası M4D Projesi tarafından size iletilecektir.
– Etkinlikle ilgili sorularınızı info@media4democracy.org adresine e-posta gönderebilirsiniz.