Bilgin: Ankara’daki son saldırılar kutuplaşmayı besleyen üsluptan kaynaklanıyor

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, siyasetçilere ve gazetecilere yönelik yaşanan şiddet eylemlerinin Türkiye’nin içerisine yuvarlandığı siyasi üslup sorununun ve kutuplaşmanın ürünü olduğunu söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilgin, Ankara’da bugün yaşanan iki saldırı olayını değerlendirdi. Bilgin, ilk önce Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evi önünde aracına bineceği sırada saldırıyı uğraması, ardından da Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Gazeteciler Cemiyeti üyesi Orhan Uğurluoğlu’na da evinin önünde saldırılmasını kaygıyla karşıladıklarını vurguladı.

Her türlü şiddetin kime yönelirse yönelsin telin edilmesi gerektiğini vurgulayan Bilgin, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve üyemiz, meslektaşımız, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğurluoğlu’na yönelik şiddet saldırılarından endişe duyuyoruz. Bu saldırıları gerçekleştirenler hakkında her türlü gerekli yasal yaptırımların uygulanmasını bekliyor olacağız. Bu gibi saldırılar gergin siyasi atmosfer ve toplumsal kamplaşmaya yol açan siyasi üslubun sonucudur” dedi.