Gazeteciler Cemiyetinde Çay sohbetleri devam ediyor.

Bu kez, “Adalet, eşitlik ve hukuk önünde kadınların durumu”nu merkeze alacak sohbette, yazar Aylin Bendis ile hukukçu Özlem Güney Tekşen, Nursun Erel’in sorularını yanıtlayacaklar. Aylin Bendis, yeni kitabı “Kendi gölgesinde” ile  40’lı yıllarda atanan bir kadın hakimin yaşadıklarını dile getirecek. Avukat Özlem Güney Tekşen, Ankara Barosu bünyesinde “kadına ve çocuğa şiddet”le mücadele için kurulan Gelincik Merkezi’nin çalışmaları üzerindeki soruları yanıtlayacak. 22 Mart 2024 Cuma günü saat 14.00’te gerçekleşecek sohbetimize katılmak için lütfen kayıt olunuz.

Fiziki katılım formu

 

AYLİN BENDİS

Yayınlanmış üç kitabı bulunan Aylin Bendis, basın kuruluşlarında editörlük, köşe yazarlığı gibi görevler üstlendi, kadın odaklı araştırmalara imza attı.

ÖZLEM GÜNEL TEKŞEN

Avukat Özlem Günel Tekşen  Ankara Barosu’nun kadına ve çocuğa şiddetle mücadele için kurduğu Gelincik Merkezi’nin kadrolu avukatlığını ve bir dönem başkan yardımcılığını yaptı.  2013 yılından bu yana serbest avukatlık yapmakta olan Tekşen, ağırlıklı olarak kadın hakları ile ifade ve basın özgürlüğü üzerinde çalışmalar yürütüyor. Özlem Günel Tekşen ayrıca Eşik Platform gönüllüsüdür.